30 июля 2018

Як вибрати стіни для будинку. Технологія будівництва

Як вибрати стіни для будинку. Технологія будівництва

Якщо чесно, то сказати який з матеріалів кращий для будівництва стін неможливо, так як все залежить від того, для якої споруди (будинок, сарай, гараж, дача і т.д.) будуть будуватися стіни. Десь необхідне утеплене приміщення, десь можна заощадити на красі, десь навіть на якості, завдяки чому, однозначної відповіді немає. Добре все - якщо воно застосовується правильно і доцільно.

Основні критерії вибору матеріалу для будівництва стін житлового будинку.

1. Основним критерієм вибору матеріалу для будівництва стін є міцність і надійність. Все залежить від того, яке навантаження буде на стінах, скільки поверхів в будівлі, яке перекриття і з чого буде виконаний дах.

2. Також при будівництві будинку можна використовувати кілька матеріалів, наприклад: при кладці несучих стін на яких буде все навантаження необхідно використовувати більш міцний і дорогий матеріал, але при зведенні перегородки між кімнатами можна заощадити на якості матеріалу.

3. Ізоляція, як звуку, так і тепла дуже важливий аспект в будівництві будинку. Той чи інший матеріал володіє різними ізоляційними характеристиками.

4. Оздоблення. Естетика зовнішнього вигляду стін. Але це має значення тільки в тому випадку, якщо не передбачена додаткова обробка або ж обшивка цих стін.

Стіни бувають зовнішні і внутрішні. Зовнішні несучі стіни захищають будинок і повинні бути міцними, надійними, вогнестійкими, довговічними і забезпечувати необхідний теплозахист і звукоізоляцію. Внутрішні поділяють будинок на функціональні зони. Обрана конструкція стін має бути такою ж довговічністю, як і будинок в цілому, і виконувати дві основні функції: захисну від несприятливого впливу зовнішнього середовища (дощ, сніг, вітер, сонце, перегрів) і несучу (несучі стіни) - витримувати передані на них навантаження всіх цих функцій відповідають залізобетонні стіни.

Вимоги до несучих стін

Зовнішні стіни повинні мати достатні (відповідно до існуючих норм) теплозахисні якості: розрахунковий опір теплопередачі, забезпечувати в приміщеннях необхідний температурний режим в будь-який час року. Стіни будинку, в залежності від необхідного ступеня вогнестійкості, повинні мати групу займистості і межа вогнестійкості не нижче встановлених протипожежних норм. Крім того, і зовнішні, і внутрішні стіни повинні мати достатні звукоізоляційні властивості.

Матеріали для стін

Матеріал для зовнішніх несучих стін будинку - важливий показник для прорахунку навантаження і точного розрахунку фундаменту. Тому зі стінами слід визначитися ще на етапі проектування. Несучі дерев'яні стіни відмінно підійдуть для будинку. Вибір матеріалів для стін залежить від особистих переваг, призначення будови (будинок для постійного місця проживання або дача - для сезонної експлуатації), архітектурного рішення, кліматичних умов, геології ґрунтів, поверховості будівлі, присутності матеріалів на місцевому ринку і асортименту вибору облицювання їх техніко-економічних показників, звичайно, побажань та фінансового стану майбутнього домовласника.

В Україні будують в основному з дерева, керамоблоків, легких бетонів, ракушняка. Стіни з дерева дуже теплі, екологічні, красиві навіть без додаткової обробки. Матеріал «дихає». Дерев'яному будинку не потрібен масивний фундамент. Правда, поряд з цими перевагами дерев'яні стіни володіють і деякими недоліками: низькою пожежостійкість, нестійкістю до впливів жучків-дерев’янків.

Щоб убезпечити деревину, її обробляють антипіренами і антисептиками. Якщо в якості стінового матеріалу обрана деревина, слід визначитися з типом виконання вдома. Дерев'яні будинки ручної рубки - самі древня технології спорудження стін і сама трудомісткі. Колоди проходять спочатку ручну обробку, а після - в ході будівництва - їх вручну підганяють один до одного, укладають в вінці і усувають кривизну. У зрубі колоди горизонтально покладені один на одного і з'єднані дерев'яними шипами.

Будинки з оциліндрованих колод і цільного профільованого бруса виготовляють в заводських умовах. Спочатку бруси очищають від кори і надають потрібну форму. При оциліндруванні досягається висока чистота оброблюваної поверхні, деревина стає майже шліфованої. Це дозволяє не застосовувати додаткові матеріали для внутрішньої і зовнішньої обробки будинку. Профіль колоди має спеціальні замки, які разом з утеплювачем, що закладається між колодами, надійно захищають будинок. Оциліндрована колода має округле перетин, цілісний профільований брус має в перерізі не коло, а прямокутник. З підготовлених колод на підприємстві по заданому проекту роблять заготовки, номеруют їх, відвозять на будмайданчик, і вже на місці з них збирається будинок. Для скріплення конструкцій застосовують (як і при традиційних технологіях збирання) нагелі, болти, шпильки, скоби, а також регульовані анкери. Стіни виходять монолітні, їх теплоізоляційні властивості дуже високі. Стіни з клеєного бруса теж виготовляють в заводських умовах. Але перш роблять сам брус: з колод видаляють сучки і дефекти, розпилюють на дошки певних розмірів, просушують їх, потім під пресом склеюють. Так виходить брус заданої товщини і профілю: зверху він має трапеціїдальний гребінь, знизу - паз такий же конфігурації. Це дозволяє бруси міцно з'єднувати один з одним і створювати жорстку надійну конструкцію стін. Звичайний брус - типовий обрізний пиломатеріал, що вимагає в конструкції стіни обов'язкового утеплення і вітроізоляції. Для будинку сезонного проживання цілком можуть підійти будинку з оциліндрованих колод або з звичайного пиляного бруса невеликого перерізу. Для постійного проживання добре підходять рубані будинки і будинки з оциліндрованих, клеєного і профільованого бруса. Для будівництва дачі цілком підійде звичайний брус.

Будівництво каркасних будинків

Каркасні в сучасному виконанні становлять особливий тип дерев'яної конструкції: каркас - дерев'яний або металевий - обшитий з усіх боків спеціальними панелями. Панельні дерев'яні будинки являють собою багатошарову конструкцію: дві плити (ДВП або ДСП), між якими розташований утеплювач. Завдяки наповнювача теплоефективні: взимку легко нагріти приміщення до комфортної температури. Панельні стіни не дають усадки, легкі, не вбирають вологу і зберігають свої характеристики незалежно від погодних умов. Серед переваг каркасних будинків також слід відзначити високу швидкість будівництва, економію часу і ресурсів; невелика вага конструкції, завдяки чому будинок не потрібен масивний фундамент (каркасний будинок дуже легкий, може бути поставлений на легкий фундамент і на дуже слабких грунтах) технології зведення стін дозволяє будувати в будь-який час року; легкість виконання оздоблювальних робіт; можливість приховування інженерних комунікацій в стіни і підлогу; виключення виникнення тріщин і деформацій через усадку будинку.

Внутрішні стіни додатково обшивають гіпсокартонними плитами, на які наносять фінішне покриття: фарбу, шпалери, плитку, штукатурку. Для зовнішнього боку як облицювання вибирають вагонку, сайдинг, штукатурку або прикрашають каменем. Іноді зовнішні стіни обшивають обробної дошкою з поверхнею «під оциліндровані колоди» (блок-хаус), завдяки чому каркасний будинок виглядає як дерев'яний.

Треба сказати, що термін служби каркасного будинку - близько 50 років (хоча деякі виробники називають цифру 100 і більше років). І ще: каркасні будинки, як ніякі інші, потребують особливої ​​уваги при влаштуванні системи вентиляції.

Стіни з термоблоків

Стіни такого будинку складені з пінополістирольних блоків, залитих важким бетоном і є, по суті, незнімною опалубкою. Власне, термоблоки представляють собою порожнисті блоки з пінополістиролу, що мають вертикальні і горизонтальні порожнечі, що заповнюються в процесі будівництва бетоном, що створює свого роду монолітні бетонні грати. Після заливки бетон набирає міцність і утворює таким чином монолітний каркас.

Характеристики термоблоків

Стіни мають високі теплозберігаючі та шумозахисні властивості. Технологія передбачає ефективну теплоізоляцію всіх огороджувальних поверхонь. Стіни можна утеплити (якщо є необхідність), а потім обштукатурити і облицювати. Облицювання термобудинку обов'язково повинне бути паропроходиме. Так як в термобудинку формується зовнішній і внутрішній шар теплоізоляції, втрати тепла через огороджувальні поверхні низькі.

Термост можуть мати і отвори будь-якої конфігурації, блоки можна відрізати під будь-яким кутом за допомогою звичайної пилки прямо на будівельному майданчику. Використовуючи незнімну опалубку, можна ефективно створювати складні архітектурні форми - арки, еркери, криволінійні стіни. Вага одного термоблоку не перевищує 1 кг.

Стіни цегельного будинку

Стіни з цегли - найстаріші і століттями перевірені конструкції. Для кладки використовують загальнобудівельну цеглу стандартного розміру (250х120х65мм) або «полуторну» (259х120х88мм).

Характеристики цегли екологічно безпечні: виготовлені з природного матеріалу - глини. За її допомоги можна створювати різні архітектурні форми. Мінімально впливовий до атмосферних впливів, біологічних факторів, протистоїть пожежі (вогнетривкий) і міцний такими ж характеристиками володіють і стіни з POROTHERM.

Цегляний будинок - це добротне будова. Для обробки використовують весь наявний на сьогоднішній день спектр оздоблювальних матеріалів.

Недоліки стін з цегли

Є у цегли і недоліки. По-перше, для цегляного будинку потрібен масивний фундамент. По-друге, цегла легко вбирає вологу. Крім того, будинок з цегли гарний тільки при постійному його опаленні взимку. При невеликих перервах в опаленні він не встигне вимерзнуть, але якщо раптом охолоне, то нагріти його знову буде складно. По-третє, щоб цегляні стіни відповідали нормативам теплозбереження, їх обов'язково необхідно утеплювати. І останнє: поверхня цегляних стін обов'язково вимагає обробки і тут характеристики клінкерної цегли дозволять зберегти цегла і надати йому охайний вигляд.

Після того як закінчать будувати стіни, ви можете перейти до вибору даху якщо звичайно ви не подбали про це заздалегідь, є багато різновидів дахів: мідні, даху з соломи, черепиці, ондуліна, шиферу.

Керамблоки 

Керамоблоки - пустотілі блоки, як і керамічна цегла, екологічно нешкідливі - їх виробляють з глини. Але мають вони набагато більші розміри. Один блок еквівалентний за розмірами 10-15 цеглин. В процесі виробництва пористої кераміки в матеріал додають вигоряючі добавки у вигляді деревної тирси. Потім формують виріб і обпалюють його. При випалюванні після вигоряння тирси в виробі залишаються пори. Повітря всередині пор, а також спеціально сформовані порожнечі забезпечують блоку високі теплоізоляційні властивості. Незаперечна гідність пустотілих пористих блоків - їх великі розміри і технології спорудження стін це все дозволяє будувати швидше, ніж зі звичайного рядового цегли.

Будівництво стін з POROTHERM - це економне будівництво. Використовуючи цей матеріал, можна додатково не утеплювати стіни, тобто, заощадити на утеплювачі, і при цьому будуть досягнуті діючі в Україні нормативи по тепло та енергозбереження. Завдяки великим розмірам, з керамічних пустотілих блоків можна побудувати стіни з кераміки, які не витрачаються на дуже масивний фундамент, тому що стіни вийдуть легкі, але пустотілі керамблоки мінімально схильні до атмосферних впливів, біологічних факторів, вогнестійкі і міцні.

Силікатна цегла

Силікатна цегла виробляється з вапняно-піщаної суміші з різного роду добавками. Відформована заготовка з силікатної суміші піддається впливу перегрітої водяної пари, що знаходиться під тиском близько 10 атмосфер. Розміри силікатної цегли збігаються з розмірами керамічних, що дозволяє поєднувати ці матеріали в кладці.

Недоліки матеріалу: добре вбирає вологу і має порівняно невисокою морозостійкість. Крім того, силікатна цегла відрізняється від керамічної підвищеною щільністю і зниженими теплоізоляційними характеристиками. Щоб стіна вийшла теплою, її треба робити товстою - до 1,5 метрів. В результаті стінові конструкції виходять важкими, що вимагає спорудження фундаменту підвищеної міцності і додаткових штукатурних робіт для поліпшення характеристик стіни.

Арболіт

Арболіт, як і газобетон, є пористим бетонів. Це стіновий матеріал на цементному в'язкому і органічному заповнювачах. Для поліпшення характеристик арболіту використовуються мінералізатори і добавки, що регулюють пористість і зчеплення частинок. Як заповнювач найчастіше використовується подрібнена деревина або стебла очерету. Подібно пінобетону і газобетону арболіт може випускатися блоками, або заливатися в опалубку з пошаровим трамбуванням.

Будинок з газобетону

Основні компоненти газобетону - кварцовий пісок, алюмінієва пудра і вапно. До складу також можуть входити різні промислові відходи, як, наприклад, зола або шлаки. В кінцевому підсумку більшість з безлічі компонентів заливаються в металеву форму, де відбувається обробка бетонної в'язкої рідини, і після первинного затвердіння проводиться обробка, розрізають сталевими дротами на блоки, плити і панелі. Після цього вироби піддаються загартуванню парою, яка проходить в автоклаві. Так матеріалу надається жорсткість і стійкість. Фундаменти для газобетонних будинків краще виконувати у вигляді залізобетонної плити, яка розраховується під конкретний проект будинку з прив'язкою до ґрунтів на ділянці.

При будівництві будинку з газобетону слід пам'ятати: матеріал добре поглинає пар, а не вологу. Так звані вологі кути з'являються, коли неправильно виконана зовнішня обробка газобетонних стін.

Залізобетонні стіни

Залізобетонні стіни в індивідуальному будівництві збираються, як і в індустріальному, із залізобетонних панелей. Вони навішуються на каркас, який складений із залізобетонних колон і балок за тією ж технологією, що використовується в багатоповерховому будівництві. Для котеджу висотою не більше трьох поверхів застосовують важкий (густиною 2200 кг/м3) або полегшений (1800 кг/м3) бетон.

Пінобетонні стіни

Пінобетонний блок являє собою штучний цементний камінь з рівномірно розподіленими закритими порами. Піна забезпечує в піноблоках наявність повітря і його рівномірний розподіл у вигляді замкнутих осередків. Така структура визначає ряд високих фізико-механічних властивостей пористого бетону і робить його ефективним будівельним матеріалом. Пінобетонний блок застосовують для зведення несучих (до 3-х поверхів) і самонесучих типів стін і перегородок будівель навіть без використання вантажопідіймальних механізмів. Пінобетон також використовують для утеплення зовнішніх стін будівель і протипожежного захисту будівельних конструкцій.

При покупці піноблоків необхідно звертати увагу на дату виготовлення продукції, т. як. від цього безпосередньо залежить якість придбаних блоків. Це обумовлено технологією виготовлення пористого бетону. Час витримки блоків - 28 днів, за цей час блоки набирають 70% міцності. Тільки після цього можлива їх укладання.

Керамзитобетонний блок

Керамзитобетонний блок - легкі бетонні стіни. Складається з керамзиту (спінена й обпалена глина), води і цементу. Спечена оболонка, що покриває гранулу керамзиту, надає їй міцність. Керамзитобетон значно підвищує рівень звукоізоляції приміщення. Матеріал «дихаючий», він не схильний до гниття, не горить, не іржавіє, поєднує в собі позитивні якості дерева та каменю. Керамзитобетонні блоки забезпечують високий рівень теплоізоляції, вони виготовлені з екологічно чистих матеріалів.

До мінусів матеріалу відносять: крихкість і відносно високу поверхневу пористість, що призводить до їх підвищеного водопоглинання. Керамзитобетонні блоки забезпечують високий рівень теплоізоляції, вони виготовлені з екологічно чистих матеріалів.

Якщо ви будуєте з керамзитобетону, досить простий декоративного оздоблення, причому, оштукатурювання може проводитися не традиційним шаром (10-15 мм), а більш тонким (5-7 мм) методом перетирання, забивання пір.

Перлітобетонні блоки

Перлітобетонні блоки - вироби на основі спученого перлітового піску, який вже понад півстоліття використовується як утеплювач як в чистому вигляді, так і в теплоізоляційних виробах. Перлітові блоки відрізняються високими теплоізоляційними властивостями, вони легкі і зручні в монтажі. Вага «коробки» будинку з перлітобетону набагато легше цегляного будинку. Це істотно зменшує навантаження на фундамент. Завдяки великим розмірам блоків при будівництві будинку істотно знижуються і трудовитрати. Теплоізоляційні властивості їх в кілька разів вище, ніж у цегли, але в наших кліматичних умовах стіни з перлітобетонних блоків все ж слід утеплювати. Також стіни з цього матеріалу потрібно додатково облицьовувати.

Полістиролбетон

Полістиролбетон відноситься до легких (комірчастим) бетонів, але при цьому має ряд відмінностей.

Зокрема, це можливість варіювання в широких межах його щільності, внаслідок чого полістиролбетон може бути як конструкційним, так і теплоізоляційним матеріалом.

Полістиролбетон трудногорючий, морозостійкий, довговічний (термін служби не менше 50 років), тепла, екологічно безпечний, не схильний до гниття, хороший звукоізолятор, зручний в роботі: блоки легко пиляються, гвоздяться, монтуються (один блок замінює приблизно 17 цегли і важить не більше 22 кг, внаслідок чого висока швидкість зведення стін.

Пожаловаться модератору