20 августа 2018

Все, що потрібно знати про натяжні стелі

Все, що потрібно знати про натяжні стелі

Все, що потрібно знати про натяжні стелі

Натяжні стелі стали важливим атрибутом обстановки житлових будинків, ділових офісів, будинків комерційного призначення. Вони практичні, можуть істотно змінити і прикрасити інтер'єр, стати справжньою окрасою приміщення.

Класифікація

Натяжні стелі можна класифікувати:

· за типом полотна (матеріал може містити шов і бути безшовним);

· за фактурою (глянсові, сатинові, металік, з фотодруком, у вигляді зоряного неба і матові. Останні представлені білим кольором і пастельними відтінками);

· по кольоровості (одноколірні, багатобарвні і художні).

Стеля помітна завжди, і вона може як зіпсувати зовнішній вигляд приміщення, так і поліпшити його. Тому сучасні виробники пропонують широкий вибір матеріалів для її обробки. Один з найпопулярніших варіантів - стелі натяжні, і саме на них зупиняють свій вибір багато покупців. Справа в тому, що вони мають масу переваг.           

Що потрібно знати?

Основна перевага натяжних стель - це довговічність. Зазвичай виробники дають гарантію на них близько 12 років, але насправді служать вони набагато довше, не вимагаючи додаткових витрат і специфічного догляду. Стелі надовго зберігають свій відтінок, фактуру і форму.

Існує широкий вибір кольорів і малюнків, тому можна вибрати такий варіант, який буде повністю відповідати стилю інтер'єру. Можна втілити в реальність будь-які дизайнерські ідеї. Можна зробити вибір на користь ідеально гладкої і рівної стелі або ж створити багаторівневу складну конструкцію. 

Натяжні стелі дуже просто встановлюються. Не потрібно попередньої особливої підготовки. З їх допомогою можна приховати всілякі комунікації, які будуть псувати зовнішній вигляд приміщення. 

Чому натяжні стелі так не подобаються дизайнерам, та навпаки подобаються будівельникам?

Спочатку варто подумати, чи потрібна взагалі натяжна стеля. Якщо стелі у вашій квартирі або будинку рівні, перепади не перевищують 3 см, ви не робите звукоізоляцію стель, не прокладаєте комунікації і вас регулярно не топлять сусіди зверху, то натяжні стелі Вам не потрібні. Досить їх оштукатурити і пофарбувати білою фарбою.

Натяжні стелі Вам потрібні в наступних випадках: якщо у Вас не рівні стелі і рівень перепаду більше 3 см. Якщо часто заливають сусіди або протікає дах, і в випадках коли підтискають терміни ремонту.

Види натяжних стель

Натяжні стелі виготовляються двох типів: ПВХ і тканинні.

ПВХ зроблені з хімічної речовини, різновиду пластмаси. Ці стелі не дихають, не пропускають воду, після установки можуть виділяти запах кілька днів. Плівку ПВХ монтують способом термічної усадки. Для цього полотно і повітря в приміщенні нагрівають, а потім охолоджують. Багато хто починає сперечатися, що на сьогодні нас оточує суцільна хімія, і не варто перейматись.

Але завжди можна знайти альтернативу - тканинні натяжні стелі.

Як заявляють виробники - тканинні стелі більш екологічні порівняно з ПВХ. У тканинних, основу становить плетене полотно, покрите спеціальним складом. Плівкові більш поширені в силу своєї більш низької вартості, мають найширший асортимент відтінків, кольорів. Однак вони більш крихкі, їх легко пошкодити і проткнути.

Тканинні стелі кріплять тільки способом холодного монтажу. Це свого роду натягування на закріплений каркас полотна. Матеріал прикручується до багета при стандартній кімнатній температурі. Перед роботами проводять ретельний замір стелі, і полотно виготовляється практично такого ж розміру. При натягуванні полотно змінює свої первинні розміри буквально на сантиметри.

Аналогічним чином монтуються стелі з плівковим матеріалом. Відмінність - застосування нагрівального обладнання. Найчастіше застосовуються газові апарати. При монтажі під стелею підвішують полотно. Потім його нагрівають газової гарматою. При температурі понад 60° полотно стає високопластичним. Потім плівку розтягують і закріплюють під стелею на рамі. Остигаючи, формується остаточний вигляд стелі. Процес складний, проводити його повинні тільки фахівці.

Чому натяжні стелі не полюбляють дизайнери?

· Натяжні стелі зменшують загальну висоту стель в будинку або квартирі. Дизайнери боряться за кожен «см», якщо не йдеться про приміщення з висотою стель більше 3 м.

· У натяжних стелях не дуже акуратна стикувальна планка зі стіною. Більш бюджетні варіанти натяжних стель монтуються зі швами.

· Якщо Ваш інтер'єр виконаний в класичному стилі, і потрібен гіпсовий або поліурітановий карниз по периметру стелі, то доведеться споруджувати по краю стелі гіпсокартонний короб, до якого будуть кріпитись карнизи, тому що до натяжної стелі карниз прикріпити неможливо. Вибір карнизів від виробників натяжних стель залишає бажати кращого. Так само в натяжних стелях неможливо зробити гіпсовий або поліуретановий декор.

· Отвори в натяжних стель не реставруються. З натяжними стелями періодично відбуваються різні неприємності з їх експлуатацією. Наприклад, в квартирі закінчився ремонт, були встановлені натяжні стелі. Проживши в квартирі деякий час, власники поїхали у відпустку, а по поверненню побачили, що стелі провиснули. Але не через воду, а як з'ясувалося - через повітря, яке утворилось в міжстельовому просторі. Існують і інші причини провисання стелі: Не міцні стіни, обвалення стелі, не якісний монтаж профілю і т.д.

Чому будівельникам подобаються натяжні стелі?

По-перше, якщо встановлюються натяжні стелі, то не доводиться робити штроби для прокладки кабелів і інших комунікацій. Вони кріпляться до стелі за допомогою спеціальних тримачів. А штроблення стелі, досить трудомістка і брудна робота.

По-друге, знімається питання зі стиком стіни і стелі. Настінне покриття виводиться до рівня брудного стелі, а сам стик ховається під натяжною стелею.

В підсумку, рекомендується виконувати натяжні стелі ПВХ в приміщеннях, де можливо затоплення від сусідів зверху (ванні кімнати, кухні, гардеробні). У житлових приміщеннях. Якщо стелі в житлових приміщеннях можна обштукатурити і пофарбувати, то забудьте про натяжних стелях, а якщо потрібна складна конструкція, то підвісні стелі з металевого профілю і гіпсокартону. При виборі натяжної стелі без консультації кваліфікованого майстра не обійтися. Вибираючи стелю, важливо не тільки визначитися з типом матеріалу, забарвленням, але і вибрати технологію кріплення. Завдяки рекомендації фахівців стеля знайде свою справжню красу і завершений вражаючий вид.

Пожаловаться модератору