З кожним роком попит на пробкові підлоги збільшується, тому люди, які планують в будинку або в квартирі ремонт, все частіше замислюються про конструкцію пробкових підлог. Пробкові підлоги підійдуть для людей, які хочуть створити в будинку додатковий затишок і тепло.
Види пробкової підлог
Виробники та продавці основною перевагою пробкового покриття називають натуральність. Дійсно, пробку отримують з кори середземноморського дуба. На стовбурі дерева роблять поздовжній надріз і знімають шар омертвілої кори, обробляють його і отримують матеріал для виготовлення покриття. Звичайно, цільні шматки пробки можна отримати не завжди, і в справу йдуть і більш дрібні фрагменти, пробкова крихта, так званий агломерат. Пробку збирають з дерева.
З отриманої сировини роблять чотири види покриттів:
· Ексклюзивне і досить дороге незбиране пробкове покриття, яке є дійсно натуральним матеріалом;
· Рулонний матеріал, що використовується як теплоізоляційна і шумопоглинаюча підкладка під декоративне покриття.
· Клейову плитку, спресовану з агломерату і сполучного компонента, для проклейки до чорнової підлоги. Багатошарову плитку на основі МДФ або натурального дерева з покриттям із суміші агломерату та шпону.
Останні два типи покриттів, строго кажучи, не є абсолютно натуральним матеріалом і не мають абсолютно всі властивості натуральної пробки.
Переваги пробкових підлог
1. Натуральність. Як вже згадувалось, абсолютно натуральним матеріалом є тільки цілісний пробковий шпон. Він недешевий, зате абсолютно нешкідливий, має гіпоалергенні властивості і ряд інших переваг. Підходить для будь-яких приміщень, в тому числі для вологих. Особливість такого покриття - обмежена колірна гамма і необхідність добірки текстури. Клейові плитки, а тим більше плитки на основі МДФ з пробковим покриттям, мають меншу екологічність, адже в них містяться пластифікатори і зв'язуючі речовини. Однак, у порівнянні з ламінатом або лінолеумом пробкова підлога є більш реальною.
2. Теплоізоляційні властивості. Структура пробкового покриття - пориста, з безліччю пов'язаних дрібних бульбашок повітря. За рахунок них і досягається вкрай низька теплопровідність пробкових підлог, близька за своїми властивостями до повітря. Пробкове покриття на дотик здається теплим; його властивість широко застосовується при обробці дитячих кімнат і спалень.
3. Хороша звукоізоляція. Завдяки пористій структурі, пробка володіє відмінним звукопоглинанням, проте це стосується лише до покриттів товщиною не менше 3 мм. Оптимальна товщина звукоізолюючого підлогового покриття з пробки - 10-15 мм.
4. Механічна міцність. Мабуть, саме вразливе місце будь-якого пробкового покриття. На ньому залишаються вм'ятини від твердих важких предметів, меблів, крім того, його легко подряпати і навіть проткнути каблуками, що впали гострими предметами, кігтями тварин. У місцях, де відбувається найбільш інтенсивний рух, пробкові покриття часто протираються і змінюють колір.
5. Шорсткість покриття. Натуральна пробка - шорстка на дотик, однак при обробці захисними складами вона здатна набувати зовсім протилежні властивості. При покупці пробкових покриттів слід звернути на це увагу.
Як встановити пробкову підлогу
Перед тим, як встановлювати пробкову підлогу, потрібно спочатку обробити герметиком поверхню існуючої підлоги. Рідкий герметик однаково якісний, як для бетонної, так і для дерев'яної підлоги. Його можна наносити малярським валиком або пензлем. Приблизно через 45 хвилин він висохне, і можна буде наносити на підлогу клей.
Коли клей висохне, можна приступати до установки на підлогу пробкових плиток.
Для встановлення пробкової підлоги використовується спеціальний клей. Крім того, пробка легко ріжеться ножем для гіпсокартону. Також, пробкову підлогу можна купити вже покриту лаком. Однак, якщо наносити лак на місці, то в результаті отримаємо фактично безшовну підлогу. Кращий результат досягається, якщо спочатку зашліфувати місця стиків. З огляду на сильну пористість пробки, може знадобитися 4 або навіть 5 шарів лаку. Чистий уретановий лак на водній основі висихає всього за одну годину. Так що за один день можна нанести кілька шарів лаку. Пробка, покрита лаком надзвичайно міцна і витривала. Також випускається пробкова підлога у вигляді листів з системою «замку». Серцевина у таких листів практично завжди зроблена з фіброліту та встановлюються вони точно також як ламінат: на гребінь і на «замок» наноситься клей, а потім панелі стикуються.
Поширені побоювання щодо м'якості пробки абсолютно логічні. З пробковою підлогою потрібно дотримуватися простих заходів обережності. Через пружності цієї підлоги на ній можуть назавжди залишитися вм'ятини від важких меблів. Тому настійно рекомендується використовувати високоякісні наклейки на ніжки столу, стільців і взагалі будь-яких меблів. Так само, як і у випадку з будь-якими дерев'яними підлогами, надмірна кількість води може пошкодити пробкову підлогу. Тому її не рекомендується встановлювати в підвальних приміщеннях, які може затопити або куди може просочуватися вода.
Виробництво пробки - це трудомісткий процес. Це відповідно позначається на ціні
самої пробкової підлоги. Однак, вона дуже довговічна.